10 položiek, ktoré musíte pre svoje dieťa s Downovým syndrómom mať

Pred niekoľkými týždňami sa ma nastávajúca mamička dieťaťa s Downovým syndrómom opýtala, aké sú moje položky, ktoré musím mať, keď sa pripravuje na narodenie dieťaťa. Moja prvá odpoveď bola: „Deti s Downovým syndrómom potrebujú to isté, čo každé druhé dieťa. Sú to predovšetkým deti. “

Moje tvrdenie je stopercentne pravdivé – naše deti sú ako každé iné dieťa a potrebujú rovnaké predmety, aké by ste použili pre každé iné dieťa. Len čo som to však povedal, uvedomil som si, že mám určité veci, ktoré som jej chcel odporučiť, pretože sme ich buď používali dlhšie, alebo pomohli môjmu dieťaťu s Downovým syndrómom o niečo viac, ako pomohli jej súrodencom.

Napríklad s prvou dcérou som si kúpil stoličku Bumbo. Nebolo to niečo, čo by sme potrebovali, ale bolo pekné to mať, pretože ponúkalo trochu viac podpory a stability pri sedení. Ale keď som mala dieťa s Downovým syndrómom, táto stolička Bumbo sa stala jednou z mojich obľúbených položiek „must have“. Kvôli nízkemu svalovému tonusu trvalo môjmu dieťaťu s Downovým syndrómom dlhšie sedieť samostatne. Kreslo Bumbo sa stalo „adaptívnym vybavením“, ktoré jej pomohlo sedieť a zaujímať sa o svoje okolie z rovnakého hľadiska ako iné deti, ktoré boli schopné samostatne sedieť. Pomohlo jej to aj pri posilňovaní jej základných svalov a úplnej podpore.

Ale som iba jeden rodič, a tak sme oslovili našu komunitu s Downovým syndrómom a opýtali sme sa, aké sú ich položky, ktoré „musia mať“ pre ich deti.

Boli to ich odpovede:

 1. Nasálne aspirátory

„Musel by som povedať„ Nos Frida “, pretože naši najmenší majú (majú tendenciu) mať také malé priechody pre nos, čo pomohlo dostať tieto nechcené boogie von.“ – Amber K.

Našou jedinou možnosťou, keď sa narodila moja dcéra, bola injekčná striekačka s žiarovkou, ktorú dostali mnohí rodičia z nemocnice, ale nezdalo sa, že by to urobilo dosť. Nakoniec sme mali medicínsky nazálny aspirátor a používali sme ho až do doby, keď mala moja dcéra 2 roky a mohla si vysmrkať. Bolo to celkom užitočné.

 1. Nosič
  Detský nosič. Deťom s nižším svalovým tonusom môže chôdza trvať dlhšie, a tak som dcéru radšej než vláčiť všade s kočíkom, jednoducho nosila svoju dcéru v K’tane! V skutočnosti ju vyvinuli rodičia s dieťaťom s Downovým syndrómom! Dodala jej bokom ďalšiu potrebnú podporu. ““ – Ashley O.
 2. Robustné push hračky
  “Môjmu synovi pomohla jedna veľmi silná robustná hračka s pomôckou pri chôdzi.” – Matt R.

“Mali sme drevený vagón, ktorý sme dostali Timmyho okolo 2, aby sme tlačili na vrchol našej cesty, aby mu spevnili nohy pri chôdzi, a fungovalo to.” – Jacqueline GS.

 1. Medela Feeder
  “Moja dcéra mala problémy s pitím z fľaše.” Niektorým pomohol špeciálny podávač Medela. Teraz používame pijavú šálku na pitie a práve sme si kúpili šupinatú šálku na vyskúšanie. “ – Jan L.
  Ako vedľajšia poznámka, niekoľko rodičov odpovedalo na to, že „museli mať“, keď vedeli, že naše deti môžu ošetrovať. Ak čakáte alebo máte nové dieťa s Downovým syndrómom, je možné, že ste už počuli odborníkov, ktorí tvrdia, že je to pre naše deti ťažšie z dôvodu nízkeho svalového tonusu. Nenechajte sa tým odradiť od toho, aby ste sa snažili, učenie sa niektorých našich detí môže vyžadovať viac práce, ale s praxou a dôslednosťou môžu naše deti ošetrovať. Ak používate fľašu, je to tiež v poriadku! Som rodič, ktorý čerpal a používal fľašu, a to pre nás fungovalo.
 2. Sitká na jedlo
  “Sieťované alebo silikónové kŕmne predmety, do ktorých môžete vložiť ovocie alebo zeleninu, aby ste sa nemuseli báť udusenia, pretože niektorým z našich najmenších sa zuby dostanú o niečo neskôr.” – Amber K.
 3. Centrá aktivít alebo prepojky aktivít
  “Sedadlo typu chodítka, ktoré im umožňuje zaťažiť nohy, v podstate im umožňuje používať svaly používané v stoji.” – Cai P.
 4. Knihy alebo kartičky v posunkovej reči
  “Dobrá detská kniha posunkového jazyka s obrázkami.” Vyrobili sme si vlastné, laminované, s vlastnými znakmi (znak pre brata, slovo brat a fotografia jeho brata) “- David H.

“Naučte svoje dieťa posunkovú reč.” Moja dcéra bola schopná komunikovať svoje potreby veľmi skoro prostredníctvom podpisu, a stále používa značky aj v 3 rokoch. Pomohlo to ohromne obmedziť frustráciu. ““ – Pamela A.

 1. Hudba

“Hudba bola pre nášho syna vždy upokojujúcim prostriedkom.” Jeho hudobný prehrávač SweetPea 3 je nevyhnutnosťou pre spánok a cestovanie. “ – Adam M.

Hudobné hračky sú tiež skvelé!

 1. Iný rodič

„Jediným nevyhnutným predmetom bol ďalší rodič, ktorý bol len pár rokov predo mnou na ceste, ktorá mi mala pomôcť pri vedení.“ – Jen B.

 1. Stolička Bumbo

Pomáha deťom, ktorým sedenie trvá trochu dlhšie, a môže pomôcť posilniť základné svaly.

https://themighty.com/2018/06/baby-down-syndrome-what-do-i-need/?term=Autofeed Netmedium = DownSyndrome_Page Przedsiębiorstwosource = Facebook & fbclid = IwAR0FEuTmgIy6rNSlF_OiJfMCzSXp0P0W0L00006000606

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: