Tureckí športovci s Downovým syndrómom získali 28 medailí na európskych majstrovstvách športovcov s DS vo Fínsku.

Turecká športová federácia pre špeciálnych športovcov 28. júla uviedla, že Turecko získalo na majstrovstvách Európy vo fínskom meste Tampere sedem zlatých, 12 strieborných a deväť bronzových medailí v atletike a stolnom tenise.

Birol Aydın, šéf federácie, v nedeľu vyhlásil, že športovci chcú dať svoje medaile a poháre tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoğanovi, ktorý pozorne sleduje a podporuje týchto špeciálnych športovcov.

Turecký minister mládeže a športu Mehmet Muharrem Kasapoğlu osobitne zablahoželal športovcom k ich úspechu vo Fínsku.

Kasapoğlu poďakoval tureckým športovcom za ich výkon na majstrovstvách a dodal, že Turecko je hrdé na Aliho Topaloğluho za nastavenie nového svetového rekordu.

Nový držiteľ rekordu Topaloğlu získal 28. júla zlatú medailu v hodnote 10,96 m.

Česká republika získala dve zlaté medaily v stolnom tenise a piate miesto v behu na 100 metrov…